تبلیغات
تـــرفند های کامپیوتر و موبایل - مچ کسانی را که در نبود شما به سیستم شما دست میزنند را بگیرید!

تـــرفند های کامپیوتر و موبایل

دانـایی تـوانایـی بـه بـار مـی آوردو دانـش دل کـهـن سالـان را جـوان مـی سازد

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ تـــرفند های کامپیوتر و موبایل خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

آیا تاکنون پیش آمده است که بخواهید به تاریخ و زماندقیق آخرین باری که کامپیوتر Shutdown شده است پی ببرید؟مثلا اگر بخواهید بدانید که کامپیوتر شما در محل کارتانبعد از شما روشن شده است یا نهو اگر شده در چه ساعتی؟یا کامپیوتر شخصی شما توسط شخص دیگری
استفاده شده است یا نه؟و هزاران مورد دیگر..........در این ترفند قصد داریم نحوه پی بردن به این موضوع رااز طریق 3 راه مختلف در ویندوزهایXP و ویستا بررسی نماییم.................................................................................................. برو ادامه مطلب بخونش شک ندارم به دردت میخوره

فقط نظر فراموش نشه لطفا.............
اگر از ویندوز XP استفاده می‏کنید:از منوی Start به Run بروید.عبارت Eventvwr.msc را وارد کرده و Enter بزنید.در پنجره Event Viewer، از منوی کناری بر روی System کلیک کنید.در قسمت دیگر پنجره، لیستی را مشاهده می‏کنید.در بالای لیست، تیتر یکی از ستون‏ها Event است. بر روی Event کلیک کنیدتا جدول بر اساس این لیست مرتب گردد.اکنون (ترفندسیتی) در این ستون عدد 6006 را بیابید.خواهید دید که تعدادی 6006 وجود دارد.این‏ها هر کدام تاریخ‏ها و زمان‏های خاموش شدن کامپیوتر شما هستند.بالاترین 6006، آخرین زمان خاموش شدن کامپیوتر است.با مشاهده این سطر می‏توانید در:ستون‏های Date و Time به ترتیب تاریخ و ساعتخاموش شدن رایانه را مشاهده کنید.


 

راه اول در ویندوز Vistaاما اگر از ویندوز ویستا استفاده می‏کنید:بر روی منوی Start کلیک کنید.عبارت Eventvwr.msc را وارد کرده و Enter بزنید.در پنجره Event Viewer، از منوی کناری بر روی Windows Logs و سپس کلیک کنید.در قسمت دیگر پنجره، لیستی را مشاهده می‏کنید.در بالای لیست، تیتر یکی از ستون‏ها Event است. بر روی Event کلیک کنیدتا جدول بر اساس این لیست مرتب گردد.اکنون در این ستون عدد 1074 را بیابید.خواهید دید که تعدادی 1074 وجود دارد.


این‏ها هر کدام تاریخ‏ها و زمان‏های خاموش شدن کامپیوتر شما هستند.بالاترین 1074، آخرین زمان خاموش شدن کامپیوتر است.با مشاهده این سطر می‏توانید در ستون Date and Timeبه ترتیب تاریخ و ساعت خاموش شدن رایانه را مشاهده کنید.

 

راه دوم : رجیستریاین راه از طریق رجیستری ویندوز انجام می‏پذیرد.از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنیدتا ویرایشگر رجیستری باز شود.به مسیر زیر بروید:


 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows

 

از قسمت دیگر پنجره، ShutdownTime را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.پس از انتخاب ShutdownTime، از منوی File بر روی Export کلیک کنید.در پنجره Export Registry File، گزینه Save as type را بر روی Text Files تنظیم نمایید.سپس فایل را با نام دلخواه در محیط مناسبی ذخیره کنید.اکنون توسط My Computer به محلی که این فایل را ساخته‏اید بروید.بر روی فایل دوبار کلیک کنید تا توسط Notepad باز شود.اکنون در خط سوم این فایل متنی و در جلوی عبارت Last Write Time،می‏توانید آخرین تاریخ و ساعت خاموش شدن کامپیوتر را مشاهده کنید.


 

راه سوم : کدهای جادویی!راه آخر شاید ساده‏ترین راه باشد.از منوی Start به All Programs و سپس Accessories رفته و بر روی Notepad کلیک کنید.حال در محیط Notepad کدهای زیر را عینأ Copy و Paste نمایید:


 

strValueName = "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows\" _

& "ShutdownTime"

Set oShell = CreateObject("WScript.Shell")

Ar = oShell.RegRead(strValueName)

Term = Ar(7)*(2^56) + Ar(6)*(2^48) + Ar(5)*(2^40) + Ar(4)*(2^32) _

+ Ar(3)*(2^24) + Ar(2)*(2^16) + Ar(1)*(2^8) + Ar(0)

Days = Term/(1E7*86400)

WScript.Echo "(www.Tarfandcity.com) Akharin Tarikh va Zamaneh Khamoosh Shodaneh Computer = " & CDate(DateSerial(1601, 1, 1) + Days)

 

پس از کپی کدهای فوق، از منوی File بر روی Save as کلیک کنید.سپس فایل را با نام Tarfandcity یا هر نام دلخواه و پسوند vbs. ذخیره کنید.حالا به مسیری که فایل را ذخیره کرده‌اید مراجعه کنید.پس از دوبار کلیک بر روی فایل، آخرین تاریخ و زمان خاموش شدن کامپیوتر را مشاهده نمایید!طبقه بندی: ترفند کده،
برچسب ها:میخوای بدونی کی به کامپیوترت دست زده؟!کلیک کن،

[ یکشنبه 6 مرداد 1392 ] [ 03:28 بعد از ظهر ] [ ♥M ♥ ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه